Locuri de muncă pentru studenți și absolvenți

Mikro Kapital IFN

CANDIDATUL IDEAL:
- sa aiba studii superioare (de preferinta economice)
- sa ii placa sa interactioneze cu oamenii
- sa detina permis de conducere (categ B)
- experienta anterioara in creditare constituie un avantaj, dar nu este o conditie pentru angajare deoarece compania face training pentru initiere

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI/BENEFICII:
- Desfasoara activitati de promovare a produselor de creditare si leasing catre clientul tinta, de prezentare si vanzare a produselor financiare ale companiei (credite business si agricole)
- Analizeaza si proceseaza aplicatia primara de creditare;
- Intocmeste analiza financiara a dosarului de creditare;
- Evalueaza garantiile, conditiile si gestionarea afacerii solicitantului;
- Sustine dosarele in cadrul comitetului de credit;
- Monitorizeaza portofoliul activ de credite si urmareste imbunatatirea continua a acestuia;
- Participa la colectarea de credite neperformante;

Descrierea companiei

MIKRO KAPITAL ROMANIA face parte dintr-un grup financiar international cu vechime si prestigiu, cu activitate in mai multe tari, specializat in microfinantare si leasing. Produsele noastre se adreseaza in mod special firmelor cu activitate business (comert, productie, servicii) si activitatilor agricole. Atuurile noastre sunt transparenta, flexibilitatea, corectitudinea si increderea in oameni.

Mai multe detalii AICI.

Postat in data de 2018-06-13, de catre Lucian P.