Locuri de muncă pentru studenți și absolvenți

Junior Graphic Designer

Cerinte:

- Cunostinte de comunicare vizuala (cromatica, compozitie).
- Experienta in utilizarea programelor CorelDraw / inDesign / Adobe Acrobat Professional / Adobe Photoshop / Adobe Illustrator
- Limba Engleza (mediu)
- Persoana punctuala, serioasa, capabila sa isi asume responsabilitati.
- Cunostinte de baza in lucrul cu diferite formate grafice
- Respectarea termenelor limita
- Creativitate, initiativa, originalitate
- abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Cunostintele de marketing
- Cunostinte SEO, retele sociale
- Cunostinte Web Design
- Experienta de lucru in domeniul editorial, prepress sau agentii, ideal in domeniul tipografic
- Experienta in privinta realizarii de materiale publicitare pentru comert
- Cunostinte in domeniul fotografiei de produs si in domeniul prelucrarii foto

Descrierea Jobului :

Responsabilitati:- Graphic designer in cadrul departamentului Graphic Design
- Realizarea de materiale de prezentare print/digital urmarind recomandarile ghidului de prezentare a brandului
- Realizarea de concepte vizuale noi pentru produse!
- Adaptarea de concepte vizuale globale
- Creatie grafica pentru online si tiparit
- Web design pentru site-ul companiei si ale clientilor
- Realizarea de machete grafice tiparite/ web
- Prelucrarea fotografiilor pentru produsele/materialele ce urmeaza a fi publicate online
- Realizarea de newsletter- Prelucrarea fotografiilor pentru produsele/materialele ce urmeaza a fi publicate online
- Imprimare, prelucrare materiale tiparite

Beneficii :- Salariu + beneficii in conformitate cu competentele dovedite
- Programul de lucru va fi de 8 ore/zi – 5 zile pe saptamana
- Lucrul intr-un domeniu de inalta tehnologie si de viitor
- Lucrul intr-o echipa tinara si dinamica
Relatii la numarul de telefon 0741634747

Postat in data de 2019-07-16, de catre Lucian P.